3 powody, dla których warto pójść do biura karier

3 powody dla ktorych warto pojsc do biura karier

Biuro Karier stara się pomóc studentom i absolwentom swojej uczelni w znalezieniu stażu lub pracy zgodnych z wykształceniem i ambicjami. Choć jest czasem umiejscowione w piwnicy lub w innym budynku i wcale ci do niego nie po drodze, warto zaglądać do niego osobiście lub śledzić prowadzony przez biuro portal z aktualnościami.

Powód 1: Przygotowanie profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych

W biurach karier pracują osoby, illness które mogą profesjonalnym okiem ocenić twoje dokumenty aplikacyjne i doradzić ci, generic co warto w nich zmienić. Czasem umożliwiają także spotkanie ze specjalistą, który pomoże ci stworzyć CV i list motywacyjny od podstaw. Jeśli indywidualne konsultacje nie są możliwe, zapisz się na organizowane co pewien czas szkolenia z procesu rekrutacyjnego. W ich ramach możesz np. odbyć symulację rozmowy kwalifikacyjnej lub Assessment Center. – Szkolenia są organizowane raz w miesiącu, otwieramy zapisy online na dane warsztaty z 2 tygodniowym wyprzedzeniem. Chętnych jest zawsze więcej niż miejsc – informuje Anna Matysiak-Kolasa z biura ds. Absolwentów SGH, które pełni funkcję biura karier. Dlatego warto trzymać rękę na pulsie.

Powód 2: Odkrycie własnych predyspozycji

Nie wiesz, jakie są twoje mocne strony? Nie masz przekonania, jaki wybrać zawód? Doradcy z biura karier pomogą ci lepiej poznać siebie i sprecyzować oczekiwania dotyczące przyszłej kariery. Dzięki temu nie zgubisz się w gąszczu możliwości i będziesz wiedzieć, czego szukać. Pomagamy naszym studentom i absolwentom analizować swoje predyspozycje zawodowe z użyciem testów psychometrycznych i przeprowadzamy audyt ich kompetencji. Pod okiem specjalistów wypracowują także strategie szukania pracy w formie indywidualnego planu działania (IPD) oraz pracują nad wybranym celem związanym z funkcjonowaniem zawodowym – mówi Agata Luberadzka-Włoda, Kierownik Biura Karier SWPS. Także studenci i absolwenci SGH mogą skorzystać z usług doradców zawodowych. – Nasi doradcy pomagają w planowaniu ścieżki rozwoju i kariery w oparciu o wywiad psychologiczny oraz wyniki testów badających predyspozycje osobowościowe i intelektualne kandydatów. Prowadzimy również  warsztaty pozwalające wzmocnić kompetencje miękkie poszukiwane przez pracodawców, przydatne w sytuacji wchodzenia na rynek pracy – wylicza Elżbieta Dobromińska z Biura ds. Absolwentów SGH.

Powód 3: Bliskie relacje z pracodawcami

Biura karier są w ciągłym kontakcie z pracodawcami. Publikują na swoich stronach internetowych oferty staży, a czasem także pracy. Warto więc regularnie tam zaglądać, zaprenumerować newsletter lub śledzić ich profil w mediach społecznościowych­ (sprawdź, które opcje oferuje biuro karier twojej uczelni i wybierz najwygodniejszą dla siebie). Z biura karier możesz dowiedzieć się także o spotkaniach z przedstawicielami firm lub o ciekawych warsztatach. SWPS zaprasza na swoją uczelnię m.in. osoby odpowiedzialne za rekrutację w firmach oraz inspirujących ludzi biznesu. Niedawno zorganizowało wirtualne targi pracy.

Oferta biur karier jest bezpłatna (choć tu czasem jest limit, np. do roku po ukończeniu studiów). Nie przegap okazji i skorzystaj z profesjonalnej pomocy.

Wróć do listy artykułów
ABB_logo ATOS budimex_rgb logo Corning_301Blue_BoxLockup_WhiteLogo_Solid_6in logo-fp GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB grasz-logo-cmyk Mondelez International Logo GM logo-6 Lonely logo skanska_logo logo stock NA STRONE(01) logo Tesco11 UBS_semibold_RGB_obszar Unilever.svg k-csr-masters-1200x428 ABB_logo ATOS budimex_rgb logo Corning_301Blue_BoxLockup_WhiteLogo_Solid_6in logo-fp GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB grasz-logo-cmyk Mondelez International Logo GM logo-6 Lonely logo skanska_logo logo stock NA STRONE(01) logo Tesco11 UBS_semibold_RGB_obszar Unilever.svg k-csr-masters-1200x428
KarieraPlus © 2017 Wdrożenie