Najlepiej płatne zawody w Polsce

shutterstock_136789142zm2

Istnieją branże, w których pracownicy nie muszą obawiać się o swoje zarobki. Poznaj najlepiej opłacalne zawody w 2014 roku!

Jak wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, cheap najlepiej opłacaną branżą w 2013 roku były technologie informatyczne. Sytuacja podobnie będzie się przedstawiać i w tym roku. Według okresowych analiz ofert pracy, prostate IT wciąż pozostaje bezkonkurencyjnym liderem. Średnia płaca w tej branży wynosi ok. 6000 zł brutto. Połowa osób pracujących w IT zarabia pomiędzy 4000 zł a 9166 zł miesięcznie. Zaraz za technologiami informatycznymi uplasowała się telekomunikacja z wynagrodzeniem sięgającym 5600 zł. Dalsze miejsca na podium zajmują zawody związane z bankowością i ubezpieczeniami.

Zestawienie najbardziej opłacanych zawodów 2014 roku przygotował również Forbes. Według magazynu największe oddziaływanie na rynek pracy mają nowoczesne technologie i wąskie specjalizacje. Listę najlepszych profesji otwiera programista Java. Specjaliści od programowania znajdą pracę nie tylko w światowych koncernach, ale i w małych przedsiębiorstwach, które korzystają z rozmaitych systemów i aplikacji. Oczywiście rynek potrzebuje nie tylko programistów Java. Polskie firmy coraz częściej stawiają na innowacyjność, dlatego w cenie jest znajomość niemal wszystkich języków programowania. Branża IT bez wątpienia króluje pod względem ofert zatrudnienia. Na dobrze płatną pracę mogą, zatem liczyć również testerzy oprogramowania, a także specjaliści ds. cloud computing, specjaliści od wizualizacji, administracji oraz rozwoju sieci.

Obserwuje się również znaczny wzrost zainteresowania profesją aktuariusza. Eksperci w obliczaniu ryzyka w branży ubezpieczeniowej to wciąż elitarny zawód. Tę pracę może wykonywać jedynie osoba, która zdała egzamin przed Komisją Nadzoru Finansowego.

Na liście Forbes’a znajdziemy również facility managera, czyli specjalistę w zarządzaniu technicznym nieruchomościami. Osoby sprawnie koordynujące działania, które mają wpływ na utrzymanie budynków, świetnie odnajdą się w tym zawodzie. Ponadto wciąż wzrasta zapotrzebowanie na fachowców w zarządzaniu produkcją. Swoje pięć minut mają zatem lean managerowie zajmujący się tzw. „szczupłym zarządzaniem”. Wraz z napływem zagranicznego kapitału coraz więcej zyskują profesjonaliści płynnie posługujący się językiem obcym, zwłaszcza niszowym. Dodatkowy plus stanowią umiejętności komunikacyjne wykorzystywane w międzynarodowych zespołach. Ranking magazynu zamyka transition manager odpowiedzialny za przenoszenie działów i jednostek firm, np. do Polski.

Olga Kalecińska

Kategoria:
Wróć do listy artykułów
ABB_logo ATOS budimex_rgb logo Corning_301Blue_BoxLockup_WhiteLogo_Solid_6in logo-fp GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB grasz-logo-cmyk Mondelez International Logo GM logo-6 Lonely logo skanska_logo logo stock NA STRONE(01) logo Tesco11 UBS_semibold_RGB_obszar Unilever.svg k-csr-masters-1200x428 ABB_logo ATOS budimex_rgb logo Corning_301Blue_BoxLockup_WhiteLogo_Solid_6in logo-fp GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB grasz-logo-cmyk Mondelez International Logo GM logo-6 Lonely logo skanska_logo logo stock NA STRONE(01) logo Tesco11 UBS_semibold_RGB_obszar Unilever.svg k-csr-masters-1200x428
KarieraPlus © 2017 Wdrożenie