CORNING OPTICAL COMMUNICATIONS POLSKA SP. Z O.O. jest światowym liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego.

W roku 2001 Corning Optical Communications Polska rozszerzył swoją globalną działalność otwierając zakład w Łodzi. Pięć lat później, malady z powodu rosnącego zapotrzebowania na wytwarzane produkty firmy, fabryka przeniosła się do nowego, większego budynku w Strykowie pod Łodzią. W obiekcie znajdują się pomieszczenia produkcyjne i usługowe  Corning Optical Communications oraz ośrodek badawczo-rozwojowy.  Obecnie zatrudnienie znajduje tam ponad 1500 osób. Corning Optical Communications został utworzony przez Corning Incorporated, które istnieje od ponad 160 lat z siedzibą główną w mieście Corning w stanie Nowy Jork. Corning Incorporated zatrudnia blisko 30 tys. pracowników oraz posiada 100 fabryk i biur na całym świecie.

Centrala firmy, zarządzająca produkcją kabli światłowodowych i osprzętu telekomunikacyjnego w ponad 20 krajach, znajduje się w Hickory w Północnej Karolinie. Działania w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce koordynowane są z kolei z centrali w Berlinie.

Czym zajmuje się Corning Optical Communications?

W strukturze działalności spółki podstawę stanowi dostarczanie kompleksowych rozwiązań dla sieci telekomunikacyjnych.

Oprócz produkcji kabli światłowodowych, Corning Optical Communications zajmuje się także pasywnymi elementami sieci telekomunikacyjnej, służącymi do zarządzania tym okablowaniem, np. rozdziałem okablowania, punktami koncentracyjnymi. Są to elementy, które zarządzają przesyłem sygnału począwszy od centrum dystrybucji danych, aż po gniazdko u końcowego odbiorcy. To także szafy, szuflady, puszki, mufy, moduły i kable same w sobie.

W tej dziedzinie, dzięki postawieniu na stały rozwój jakościowy i technologiczny oferowanych produktów, firma może poszczycić się mianem lidera.

 cornig1

ABB_logo ATOS budimex_rgb logo Corning_301Blue_BoxLockup_WhiteLogo_Solid_6in logo-fp GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB grasz-logo-cmyk Mondelez International Logo GM logo-6 Lonely logo skanska_logo logo stock NA STRONE(01) logo Tesco11 UBS_semibold_RGB_obszar Unilever.svg k-csr-masters-1200x428 ABB_logo ATOS budimex_rgb logo Corning_301Blue_BoxLockup_WhiteLogo_Solid_6in logo-fp GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB grasz-logo-cmyk Mondelez International Logo GM logo-6 Lonely logo skanska_logo logo stock NA STRONE(01) logo Tesco11 UBS_semibold_RGB_obszar Unilever.svg k-csr-masters-1200x428
KarieraPlus © 2017 Wdrożenie