Muszkieterowie_belka logo

mapaGrupa Muszkieterów to zbiór 5 niezależnych podmiotów gospodarczych, generic których fundamentem funkcjonowania jest przedsiębiorczość. Potrzeba powołania Grupy Muszkieterów była oddolna. Właściciele placówek handlowych zawiązali spółdzielnię, która miała dbać o ich interesy i gwarantować rozwój. Zarządzając własnymi przedsiębiorstwami, kierowali jednocześnie zrzeszeniem, które powołali do życia. Dziś ta spółdzielnia to międzynarodowa korporacja, w której nadal decydujący głos posiadają przedsiębiorcy.

Przedsiębiorcy w Grupie Muszkieterów walczą o zapewnienie sprawiedliwych cen. Ich celem jest  uzyskanie jak najlepszego stosunku jakości do ceny, przy zachowaniu postawy szacunku w stosunku do wszystkich uczestników procesu.

Przedsiębiorczość

Muszkieterowie wierzą w osobiste zaangażowanie i siłę innowacji. Każdego roku niemalże kilkudziesięciu nowych przedsiębiorców tworzy od postaw swoje firmy. Każdy z nich, podczas całej ścieżki kariery, otrzymuje wsparcie Muszkietera mającego większe doświadczenie.

Współzależność i solidarność

im_grajewoPrzedsiębiorcy są jednocześnie właścicielami swoich punktów sprzedaży i współwłaścicielami Grupy Muszkieterów. Opierają się na wspólnym doświadczeniu, aby rozwijać własne przedsiębiorstwo. Ich mottem stała się dewiza Muszkieterów Alexandra Dumasa: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.  

Odpowiedzialne zarządzanie

Każdy Muszkieter z osobna oraz wszyscy razem, działają na rzecz zrównoważonego rozwoju.  Wspólnie stworzyli strategię rozwoju opierającą się na czterech filarach:

  • polityce jakości i bezpieczeństwa, dzięki której Grupa proponuje zdrowe i bezpieczne produkty,
  • ograniczaniu ingerencji w środowisko naturalne, czyli zmniejszanie konsumpcji energii i emisji CO2 w przedsiębiorstwach zrzeszonych w Grupie,
  • odpowiedzialnej konsumpcji polegającej na wprowadzeniu do oferty produktów bio, ekologicznych znaków jakości oraz zarządzaniu odpadami,
  • społecznej odpowiedzialność biznesu adresowanej do pracowników, stowarzyszeń organizacji pozarządowych, przedstawicieli władz oraz partnerów Grupy w ramach tematów takich jak zdrowie w pracy, odżywianie się czy ochrona środowiska.

Lokalne zaangażowanie

Przedsiębiorcy – Muszkieterowie angażują się w życie społeczności w otoczeniu, których prowadzą swój biznes. Dzięki liczebności oraz różnorodności swoich przedsiębiorstw, wspólnie przyczyniają się do bogacenia swojego regionu oraz tworzenia więzów społecznych. Wspierają lokalne stowarzyszenia i nawiązują trwałe relacje  z MŚP oraz miejscowymi producentami.

Szablon prezentacji ITM 2014

ABB_logo ATOS budimex_rgb logo Corning_301Blue_BoxLockup_WhiteLogo_Solid_6in logo-fp GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB grasz-logo-cmyk Mondelez International Logo GM logo-6 Lonely logo skanska_logo logo stock NA STRONE(01) logo Tesco11 UBS_semibold_RGB_obszar Unilever.svg k-csr-masters-1200x428 ABB_logo ATOS budimex_rgb logo Corning_301Blue_BoxLockup_WhiteLogo_Solid_6in logo-fp GFT_Gobo_slide_Logo_rz_RGB grasz-logo-cmyk Mondelez International Logo GM logo-6 Lonely logo skanska_logo logo stock NA STRONE(01) logo Tesco11 UBS_semibold_RGB_obszar Unilever.svg k-csr-masters-1200x428
KarieraPlus © 2017 Wdrożenie